Hizmetlerimiz

EN ISO 3834 Belgelendirmesi

Günümüzde üretim yapan birçok tesiste kaynaklı imalat yöntemlerinden biri kullanılmaktadır. Kaynak yöntemi, kaynak esnasında kullanılan tel, ortam koşulları vb. etkenlerin hepsi ürünün kalitesini belirlemektedir bu da doğrudan firmanızın kalitesini ve başarısını etkilemektedir.

Kalite standartlarından biri olan TS EN ISO 3834 Kaynaklı İmalat Yeterlilik Yönetim Sistemi standardı bu konuda yani üretici firma tarafından yapılan kaynaklı imalatın uygunluğunu belirlemede bize yardımcı olmaktadır. TS EN ISO 3834, 5 alt standarttan oluşan standartlar grubudur ve imalat sürecinin işletilmesi, takibinin yapılabilmesi ve yönetilmesi için gerekli olan tüm kalite şartlarını tanımlar. EN ISO 3834 belgesine sahip olan imalatçılar ise mevcut kaynaklı imalat kalitelerini bu belgeler ile işverenlerine beyan edebilmektedirler.

TS EN ISO 3834 Kaynaklı İmalat Yeterlilik Yönetim Sistemi standardını oluşturan standartlar;

EN ISO 3834-1: Kalite şartlarının uygun seviye seçimi için kriterler,
EN ISO 3834-2: Kapsamlı kalite şartları,
EN ISO 3834-3: Standart kalite şartları,
EN ISO 3834-4: Temel kalite şartları,
EN ISO 3834-5: Kalite şartlarına uygunluğun teyidi için gerekli dokümanlar.

TS EN ISO 3834 Belgesi başvurusu için gerekli evraklar;

  • Faaliyet Belgesi,
  • İmza Sirküleri,
  • Vergi Levhası,
  • Ticari Sicil Gazetesi gerekmektedir.

TS EN ISO 3834 Belgesi alt gerekliliği olarak;

  • WC (Kaynakçı sertifikası),
  • PQR (Kaynak Prosedür Kaydı)
  • WPS (Kaynak Prosedür Şartnamelerin)’in oluşturulması gerekmektedir.

TS EN ISO 3834 belgesi, en fazla 3 yıl geçerlilik süresiyle verilir. Geçerlilik süresi boyunca, en az yilda bir kez, standardin gerekliliklerine uygunluğu doğrulamak için bir ara gözetim denetimi gerçekleştirilir.

INSPERLA TEST GÖZETİM VE BELGELENDİRME LTD. ŞTİ. olarak firma bünyemizde bulunan, kaynaklı imalat üzerinde uzun yıllardır çalışan deneyimli, disiplinli ve konusunda uzman yetkili personellerimizle kaynaklı imalat yapan firmalarınızın üretim kalitesini belirlemek adına Türkak akreditasyonu altında TS EN ISO 3834 belgelendirmesi konusunda hizmet vermekteyiz.